SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 8078196
*
nr 807 8196
Bricka
pläter, England, längd: 61
Kondition: slitage
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2013
kl 18:27:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/2 18:22:53
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall
-
8227 Brick/serverin..
Bricka i glas, mässinghandtag, utfällbara hyllplan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:00
-
9179 Bricka
Nysilver. Längd: 62 cm. Djup: 36 cm, höjd: 6-8 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:40
*
Bricka
Kondition: slitage
nr 807 8196
Bricka
pläter, England, längd: 61
Kondition: slitage
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/2 18:22:53 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall
-
8227 Brick/serverin..
Bricka i glas, mässinghandtag, utfällbara hyllplan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:00 -
9179 Bricka
Nysilver. Längd: 62 cm. Djup: 36 cm, höjd: 6-8 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:40